Ramazan kolileri farklı içerik ve fiyat seçenekleriyle satışta

CarrefourSA, Migros, Çağrı, Happy Center ve ŞOK gibi büyük marketler başta olmak üzere birçok gıda perakendecisi ramazan için gıda kolileri hazırladı.

CarrefourSA, bu yıl da avantajlı paketlerle hizmet veriyor. CarrefourSA müşterileri, sunulan bağış seçeneğiyle de ramazan kolilerini seçili STK’ler aracılığıyla ihtiyaç sahiplerine ulaştırabiliyor.

CarrefourSA, un, yağ, şeker, çay, yerli üretim bakliyat çeşitleri başta olmak üzere besin değeri yüksek gıdaları içeren 4 koli seçeneği sunuyor. CarrefourSA Kart ile Klasik Ramazan kolisi 299,90 liradan, Süper Ramazan kolisi 469,90 liradan, Mega Ramazan kolisi 549,90 liradan, Lüks Ramazan kolisi 899,90 liradan ve Axess’e özel yüzde 20 indirim imkanıyla satılıyor.

Müşteriler, CarrefourSA mağazalarından veya çevrim içi yaptıkları alışverişlerde, AFAD, Kızılay, Bedensel Engellilerle Dayanışma Derneği, Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği, Tohum Otizm Vakfı, TİDER, İstanbul Zihinsel Engelliler için Eğitim ve Danışma Vakfı ve Zihinsel Yetersiz Çocukları Yetiştirme ve Koruma Vakfı gibi farklı STK’ler aracılığıyla bağışta bulunabiliyor.

Ramazan kolileri tasarruf imkanı sağlıyor

Migros da iftar ve sahur sofralarının en çok ihtiyaç duyulan ürünlerini ramazan paketlerinde avantajlı fiyatlarla müşterilerine sunuyor. İhtiyaçlarını tek tek almak yerine ramazan kolilerini tercih eden Migros müşterileri yüzde 35’e yakın tasarruf imkanı buluyor.

Migros, 4 kişilik bir ailenin iftar sofrası için ihtiyaç duyabileceği 13 ürünün bulunduğu Ramazan Bereket Paketi’ni 279,95 liradan, 23 adet ürünün yer aldığı Ramazan Lezzet Paketi’ni de 499,95 liradan satıyor.

Müşteriden gelen özel talep doğrultusunda koli hazırlanıyor

Çağrı Hipermarketleri Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kara, AA muhabirine, 74 şubede 3 bin 100 personelle hizmet verdiklerini belirterek, ramazan ayına özel hazırladıkları kolilerin tüm mağazalarında satışa sunulduğunu söyledi.

Tek tip koli hazırladıklarını ifade eden Kara, “Bu koli içeriği de genel olarak müşterilerimizin talep ettiği temel gıda ürünlerden oluşmaktadır. İdeal Paket olarak adlandırdığımız bu kolinin fiyatı 499,95 lira.” dedi.

Kara, “Pakette yer alan ürünler raftan tek tek alındığında 592,05 lira tutuyor. Koli olarak satın alındığında müşterimize yaklaşık yüzde 15,5 avantaj sağlıyoruz. Bunun yanında müşterilerimizden gelen özel talep üzerine daha az ya da daha çok ürün içeren koliler de hazırlıyoruz.” diye konuştu.

İhtiyaç sahiplerine alışveriş çeki vermek isteyen müşterileri için de “Çağrı’m Kart”ı sunduklarını belirten Kara, “Bu kartı alan kişi, dilediği mağazamızdan dilediği ürünü alma imkanına sahip. Ramazan ayının yaklaştığı bugünlerde müşterilerimiz ihtiyaçlarını gidermek için mağazalarımızı ziyaret etmeye bilhassa bu hafta başı itibarıyla başladı ve satışlarda hareketlilik oldu.” ifadesini kullandı.

Marketlerde ramazan öncesi indirim hareketliliği

Happy Center da diğer zincir marketler gibi ramazan paketlerini avantajlı fırsatlarla müşterilerine sunuyor. Firma, 4 farklı paket seçeneğiyle 11 üründen oluşan ramazan kolisini 395 liradan, 17 üründen oluşan üç tip koliyi de 695 lira, 795 lira ve 995 liradan satıyor. Markette ramazan öncesi indirimler dolayısıyla da hareketlilik yaşanıyor.

ŞOK Marketler de 13 çeşit üründen oluşan ramazan kolisini 299 liradan satışa sundu. Müşterilerin en çok tercih ettiği ürünler, un, yağ ,makarna, zeytin, şeker, çay olarak sıralanıyor.

KAYNAK: AA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x